XII rocznica beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki - Koronka na ulicach Białegostoku i okolicznych miejscowości

W 2020 roku Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej im. Bł. Ks. Michała Sopoćki „Michael” uczciło XII rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, organizując po raz kolejny modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach Białegostoku i okolicznych miejscowości.

Do prowadzenia modlitwy w 50 różnych punktach miasta i okolic zostały zaproszone różne wspólnoty katolickie z terenu Archidiecezji Białostockiej. Osoby z tablicami informującymi o akcji, zachęcając do udziału w modlitwie, stanęły, już po raz dwunasty, o godz. 15.00 na wybranych ulicach, placach i skrzyżowaniach Białegostoku i okolicznych miejscowości, by modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego

Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego przygotowało plakaty informujące o miejscach modlitwy, które mieszkańcy Białegostoku odnajdują na skrzyżowaniach, placach, skwerach, w pobliżu domu, biura, sklepu, szkoły, kościoła.

W tym roku modlitwą objęto kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521), Prezydenta Andrzeja Dudę oraz wszystkich rządzących. Modlono się także o oddalenie pandemii koronawirusa, o pokój na świecie, za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.