26 stycznia 2021 odwiedzili nas goście z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

W dniu 26 stycznia 2021 r. ks. dr Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odebrał z rąk Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Białostockiej Henryka Ciereszki relikwie bł. księdza Michała Sopoćki. Relikwie tego wielkiego Apostoła Bożego Miłosierdzia od teraz będą obecne w łagiewnickim Sanktuarium.

Tego dnia wieczorem ks. rektor, ks. Mateusz Wyrobkiewicz KofC, posługujący w łagiewnickim Sanktuarium oraz pani Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium, odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku.

Na zakończenie mszy świętej koncelebrowanej z udziałem kapłanów Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, ks. rektor podziękował za zaproszenie ks. Andrzejowi Kozakiewiczowi, kustoszowi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku.

Przypomniał, że 23 sierpnia 2020 r. oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego im. Bł. Ks. Michała Sopoćki „Michael” wzięli udział w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Miało wówczas miejsce poświęcenie Dzwonów Nadziei, które rozbrzmiewają na trzech kontynentach: w Krakowie, w filipińskiej Manili i brazylijskim Trindade.

Po mszy świętej ks. dr Zbigniew Bielas odmówił przed obrazem św. Faustyny Kowalskiej Litanię do Bożego Miłosierdzia. W białostockim Sanktuarium wierni modlą się za przyczyną świętej siostry Faustyny każdego wtorku.

Goście z Łagiewnik zwiedzili Sanktuarium, oprowadzani przez przedstawicieli Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego im. Bł. Ks. Michała Sopoćki „Michael”.