Modlitwy w 50 różnych punktach miasta i okolic prowadziły różne wspólnoty katolickie z terenu Archidiecezji Białostockiej.

Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej im. Bł. Ks. Michała Sopoćki „Michael” w każdą rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki organizuje modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach Białegostoku i okolicznych miejscowości.

Osoby z tablicami informującymi o akcji, zachęcając do udziału w modlitwie, stają o godz. 15.00 na wybranych ulicach, placach i skrzyżowaniach Białegostoku i okolicznych miejscowości, by modlić się słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego. Ta modlitewna akcja gromadzi na ulicach i skrzyżowaniach miasta wiele osób, które zatrzymują się na chwilę, aby w zgiełku dnia oddać cześć Bogu.

W tym samym czasie Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana jest w wielu miastach Polski i krajach wszystkich kontynentów. Uczestnicy proszą o Boże Miłosierdzie dla siebie i całego świata. W tym roku modlitwą objęto także kapłanów, Prezydenta Polski oraz wszystkich rządzących. Modlono się także o oddalenie pandemii koronawirusa, o pokój na świecie, za nasz kraj, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego przygotowuje plakaty informujące o miejscach modlitwy, które mieszkańcy Białegostoku odnajdują na skrzyżowaniach, placach, skwerach, w pobliżu domu, biura, sklepu, szkoły, kościoła.