Począwszy od 28 września 2009 roku, rokrocznie na pamiątkę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, o 15:00 – w Godzinie Miłosierdzia, w wybranych punktach Białegostoku ma miejsce kilkunastominutowa modlitwa - Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym samym czasie odmawiana jest również w wielu miastach Polski i świata.

Organizatorem „Koronki na ulicach Białegostoku” jest Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego im. Bł. ks. Michała Sopoćki, które współpracuje ze wspólnotą Iskra od oo. Jezuitów z Łodzi oraz przedstawicielami różnych wspólnot parafialnych, młodzieży i szkół z terenu naszego miasta.

Na czterdziestu kilku ulicach, placach i skrzyżowaniach naszego miasta osoby z tablicami informującymi o akcji zachęcają do udziału w modlitwie, by słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego, wyprosić potrzebne łaski, a także zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do kościoła. Z roku na rok to modlitewne działanie gromadzi na białostockich ulicach i skrzyżowaniach coraz więcej osób, które pragną i potrafią wygospodarować czas i ofiarować swą modlitwę Bogu nawet w przestrzeni publicznej, miejskiej.

W 2016 roku, 15 kwietnia, Stowarzyszenie zorganizowało „Koronka na ulicach Białegostoku” z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Białostoczanie modlili się w czterdziestu pięciu punktach miasta.

„Koronkę na ulicach Białegostoku” objął w swoim patronatem Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski.